HANDLOWIEC: BITCOIN MOŻE TWORZYĆ MASYWNĄ „PUŁAPKĘ NA BYKI“ W MIARĘ POJAWIANIA SIĘ NIEDŹWIEDZICH ZNAKÓW.

Bitcoin obecnie miga jawne oznaki siły, ponieważ konsoliduje się powyżej $11,000
Wczoraj Bears próbował katalizować selloffa, ale poprzedni opór na poziomie 10 500 dolarów teraz przesunął się na silny poziom wsparcia.
Analitycy powszechnie zauważają, że kryptokur waluta jest ustawiona tak, aby widzieć dalej w górę
Jeden z przedsiębiorców przestrzega jednak przed przedwczesną euforią
Zauważa on, że istnieje kilka sygnałów wskazujących Immediate Edge na to, że ten ruch może być masywną „pułapką na byka“, która kończy się ostrym ruchem w dół.
Bitcoin i zagregowany rynek krypto walutowy znalazły się w ciągu ostatnich kilku dni w fazie intensywnego trendu wzrostowego.

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek Bitcoin i zagregowany rynek krypto walutowy znajdowały się w fazie intensywnego trendu wzrostowego, który zbliżył się do fazy konsolidacji, w której BTC handlowało od 9 100 do 9 300 dolarów.

14 BTC i 95 000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Wygląda na to, że żeton może być teraz dobrze ustawiony, aby zobaczyć kolejne, bliskie terminy, ponieważ od tego czasu zyskał mocną pozycję powyżej 11.000$.

Pomimo tego, jeden z popularnych traderów zauważa, że obecna struktura rynku Bitcoina jest doskonałym przykładem tego, co może być „największą pułapką na byka“, jaką kiedykolwiek widział.

Jeśli zostanie to potwierdzone, może to sugerować, że krypto waluta jest dobrze ustawiona, aby zobaczyć ogromny spadek w najbliższym czasie.

BITCOIN KONSOLIDUJE SIĘ POWYŻEJ $11,000, JAKO ŻE BYKI CHRONIŠ PRZED MINUSEM
W momencie pisania, Bitcoin handluje ponad 1% po swojej obecnej cenie 11.100 dolarów. W tym czasie konsolidował się od czasu odrzucenia na 11.400 dolarów.

Wczoraj, niedźwiedzie zrobiły krok w górę i próbowały katalizować ostry selloff. Ostatecznie wysłały BTC już za 10.500 dolarów, zanim spotkały się z silną presją na zakup.

Przerzucenie 10 500 dolarów z wysokiego oporu czasowego na silny poziom wsparcia jest niezwykle pozytywnym sygnałem dla średniookresowej perspektywy BTC.

Nieco mniej pozytywnym sygnałem byłby jednak niebotyczny wzrost stóp finansowania obserwowany na platformach transakcyjnych typu margin trading.

Jak widać na poprzednich hossach, finansowanie może pozostać na wysokim poziomie przez dłuższy czas, ale nie wróży to dobrze Bitcoinowi, podczas gdy znajduje się on w fazie konsolidacji ze względu na wysokie koszty utrzymania długich pozycji.

CZY BTC MOŻE TWORZYĆ OGROMNĄ PUŁAPKĘ NA BYKA?

Jeden z traderów zastanawiał się ostatnio nad możliwością, że ostatni rajd Bitcoina po 11.000 dolarów jest po prostu masywną byczą pułapką.

Wyjaśnił, że wybuch, który wysłał go przez wieloletnią pulę płynności, po którym nastąpiło zatrzymanie tempa, wydaje się być ponurym znakiem tego, co nadejdzie dalej.

„To, dla BTC, jest doskonałym przykładem tego, czego nie chcę widzieć. Wygląda jak największa pułapka na byka, jaką kiedykolwiek widziałem. Idealna „[f***] twoja wybuchowa świeca“ na szczycie 1+-letniej potrójnej górnej puli płynności. Myślę, że jesteśmy w trakcie doładowywania, mój zielony przycisk jest na razie wyłączony“, wyjaśnił.

Bitcoin

Wizerunek dzięki uprzejmości SalsaTekila. Wykres przez TradingView.
To czy Bitcoin może stamtąd wypchnąć się wyżej czy nie, może być dość wymowne co do stanu jego średnioterminowego trendu.

30. Juli 2020